6 lutego obchodzony jest jako Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym dniu we wszystkich grupach przedszkolnych podjęte zostały działania edukacyjne dotyczące bezpiecznego korzystania z sieci.

Zdjęcia z Dnia Bezpiecznego Internetu w przedszkolu

W ramach wspomnianych obchodów dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki edukacyjne z serii  owce w sieci. pl      oraz sieciaki.pl; które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Filmy poprzedzone zostały pogadanką nauczycielek na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Na korytarzu przedszkola wykonana została gazetka propagująca zasady bezpieczeństwa w Internecie. Dzieci poznały wiedzą o Internecie i zasady korzystania z niego.  Doskonale poradziły sobie z pytaniami dotyczącymi obejrzanych bajek min. Papla, Bal maskowy, Bez kożuszka, Tajemniczy przyjaciel, Sieciuch Kłamacz itp. Przedszkolaki w ramach zadania plastycznego kolorowały obrazki związane z Internetem, wykonywały plakaty.

Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym przedszkolu mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach. W trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci po raz kolejny apelujemy do rodziców: RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE, SMARTFONIE, TABLECIE!!!