W poniedziałek 6 listopada grupa II obchodziła Dzień Postaci z Bajek. Do przedszkola przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje. W tym dniu zabawom, konkursom i tańcom nie było końca.

Zdjecia z Dnia Postaci z Bajek w grupie II

Dzieci rozpoznawały bajkowe postacie, na chwilę mogły się zmienić w Kopciuszka, który oddziela ziarenka grochu od makaronu albo pofrunąć na miotle czarownicy. Spotkały się z Babą Jagą i Czerwonym Kapturkiem,  które wyczarowały dla dzieci słodki poczęstunek. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz prezentowały bajkowe przebrania. Pani Magda zaprosiła dzieci na przedstawienie teatrzyku Kamishibai, podczas którego wysłuchały bajki „Czerwony Kapturek”.  Utożsamiając się z bohaterami bajek, dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, przeżywając smutki i radości. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości.