Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa każdego z nas.

Zdjęcia z Dnia Postaci z Bajek w grupie IV

W tym dniu w przedszkolu pojawiły się: Królewny, Elza, Roszpunka, Wróżka, Kot w butach, Spider – Man, Zorro, Na początku dzieci zaprezentowały swoje stroje i przedstawiły postać, za którą się przebrały. Następnie odgadywały zagadki dotyczące znanych bajek i baśni. Potem pojawiło się w sali ,,Tajemnicze pudełko" zawierające rekwizyty z bajek. Dzieci  po wylosowaniu rekwizytu  podawały tytuł bajki, z której on pochodził. Tego dnia gościliśmy w grupie p. Joannę Kacprzak z CKBP w Przykonie, która  zapoznała dzieci  z utworami ,,Żółw i zając" i ,,Księżniczka na ziarnku grochu"', potem  przedszkolaki odpowiadały na pytania związane z tekstami.  Następnie zorganizowaliśmy w sali wystawkę  bajek i baśni. Później odbył się Bajkowy bal przy znanych utworach tanecznych. Po obiedzie dzieci skosztowały słodyczy  z  koszyczka Czerwonego Kapturka. Potem przedszkolaki kolorowały swoje ulubione postacie z bajek i baśni, które zostały  zawieszone na wystawce. Na zakończenie dzieci odegrały teatrzyk kukiełkowy do baśni ,,Czerwony Kapturek".

Bajkowy dzień dostarczył dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.