16 listopada 2023 roku wszystkie grupy przedszkolne włączyły się w obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu.

Zdjęcia z obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu w Przedszkolu

Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych realizowały zajęcia z profilaktyki antynikotynowej. Dzień rozpoczęliśmy od pogadanek nt. szkodliwości dymu papierosowego i e- papierosów. Podczas zajęć przedszkolaki wykonały „znak stop”, liczne plakaty i transparenty wyrażający ich sprzeciw wobec przebywania wspólnie z osobami palącymi w przestrzeni publicznej narażając ich na tzw. „bierne” palenie. Prace naprawdę są wymowne, a całą wystawę można było podziwiać na holu głównym przedszkola. Na przedszkolnym korytarzu przygotowano również gazetkę dla rodziców na temat szkodliwości palenia tytoniu. Grupa III zorganizowała happening pod hasłem „WITAMINY LEPSZE OD NIKOTYNY”, podczas którego namawiała wszystkich napotkanych mieszkańców do rzucenia palenia. Jedna z grup samodzielnie wykonała papierowe papierosy z naklejonym zakazem, które przekazała swoim rodzicom i pracownikom przedszkola. Światowy Dzień Rzucania Palenia to świetna okazja by pożegnać się z tym nałogiem. Wszystkim, którzy postanowią rzucić palenie życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki!