Za oknami jesień, która daje nam mnóstwo swoich darów, dlatego nasz kącik przyrody pełen jest jesiennych barw i zapachów. Chcąc skorzystać z tego bogactwa stworzyliśmy ścieżkę sensoryczną z darów natury.

Zdjęcia ze ścieżki sensorycznej w grupie III

Było to połączenie dobrej zabawy oraz korzyści, jakimi są: rozwijanie zmysłu dotyku, ćwiczenie dużej motoryki czy stymulacji receptorów na stopach. Kolejnym doświadczeniem dla przedszkolaków był jesienny kącik smakołyków, który stymulował zmysł węchu i smaku. Dzieci mogły sprawdzać zapach i zajadać m.in. owoce, warzywa, domowe powidła, soki oraz orzechy. Każdy przedszkolak z dużym zaciekawieniem przystąpił do wspólnej zabawy poznając zmysłami jesień, którą powitaliśmy kilka dni wcześniej. Udział dzieci w takich zajęciach był ciekawym doświadczeniem i pozostawił niezapomniane wrażenia.