Boże Narodzenie to magiczny czas życzeń, prezentów i spotkań z bliskimi. Dlatego też w drugiej połowie grudnia przedszkolaki z grupy I poznawały zwyczaje i tradycje związanez tymi świętami.

Zdjęcia z projektu

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla całej rodziny. Jednak te dni są szczególnie ważne dla dzieci, które atmosferę rodzinnych świąt oraz związane z nimi tradycje zapamiętają na całe życie. Często zdarza się, że w przyszłości dzieci same kultywują je w swoich własnych domach. Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest angażowanie całej rodziny w świąteczne przygotowania oraz wprowadzenie rodzinnych zwyczajów. Jednym z takich zwyczajów jest wypiekanie pierników. Nasze maluszki bardzo aktywnie angażowały się w ozdabianie pierniczków w przedszkolu. Dostarczało im to wiele radości, mogły wykazać się własnymi pomysłami i kreatywnością w swojej pracy. Pięknie ozdobione ciastka dzieci chętnie i z apetytem zjadły. Ponadto dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących wigilii, choinki i Świąt Bożego Narodzenia. Uczyły się piosenki o choince, śpiewały kolędy, słuchały wierszy, wykonały wiele prac plastycznych tematycznie związanych z grudniowymi świętami tj. gwiazda betlejemska, kartki z Mikołajem, ozdoby choinkowe, choineczki itp.