Zdjęcia z Teatru Muzycznego

21 marca przedszkolaki z grup: III, IV, V i VI wybrały się do Teatru Muzycznego w Łodzi. Dzieci obejrzały musical pt. „Uchodźcy z Planety Lagła”.

Celem wyjazdu było wprowadzenie przedszkolaków w świat wartości estetycznych poprzez aktywny odbiór sztuki teatralnej, integracja przedszkolaków oraz wzmocnienie więzi koleżeńskich. Dużą niespodzianką była forma oglądania przedstawienia – na materacach, na których można było siedzieć, leżeć, skakać, tańczyć, co umożliwiło wszystkim aktywnie uczestniczyć w spektaklu. Dzieci podczas przedstawienia dowiedziały się, co to jest tolerancja i poszanowanie każdego bez względu na jego pochodzenie, wygląd, kolor skóry, język, przynależność do grupy czy pochodzenie z innego kraju. Ten bezpośredni i jakże niesamowity kontakt z aktorami oraz wspólny śpiew i taniec na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.