16 stycznia we wtorkowy poranek przedszkolakom z Przedszkola w Przykonie wizytę złożyli wyjątkowi goście: sierż. szt. Damian Gozdalik – dzielnicowy gminy Przykona w asyście „Sierżanta Pyrka” - maskotki wielkopolskiej policji.

Zdjęcia z wizyty sierżanta Pyrka

Podczas spotkania w każdej grupie przedszkolnej przypomniano m.in. zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwrócono szczególną uwagę na to, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię na przejściach dla pieszych, przy których ustawiona jest sygnalizacja świetlna i w jaki sposób poruszamy się po drogach, przy których nie ma chodników. Policjanci przypomnieli także numery alarmowe, pod które powinniśmy zadzwonić, jeśli potrzebujemy pomocy służb ratowniczych. Dodatkowo zwrócono także uwagę na noszenie odblasków, które często ratują zdrowie i życie pieszych.