7 lutego 2024 r. przedszkolaki z grupy III gościły uczniów z klasy II a.

Zdjęcia ze spotkania

Spotkanie zainicjowały nauczycielki: p. Ewelina Jurkiewicz i p. Arleta Trzmielewska. Mogłoby się wydawać, że różne grupy wiekowe to dwa oddzielne obozy – otóż nic mylnego. Uczniowie klasy II opowiadali o tym, czym zajmują się podczas zajęć lekcyjnych. Wspominali o nauce czytania, pisania, rozwiązywania zadań matematycznych oraz zdobywaniu wiedzy na temat otaczającego ich świata przyrody. Drugoklasiści mówili także o szacunku do nauczycieli, pracowników szkoły i kolegów, dbaniu o porządek oraz aktywnym uczestnictwie w lekcjach. Starsze dzieci zwróciły także uwagę na obowiązujące w szkole zasady i reguły, które należy przestrzegać. Mimo tego szkoła może być miejscem pełnym fascynujących doświadczeń, ciekawych spotkań i możliwości rozwoju.

Drugoklasiści z zaciekawieniem obserwowali aktywny udział młodszych kolegów w zajęciach prowadzonych na dywanie. Przedszkolaki okazywały radość i zadowolenie, ale jednocześnie lekką nieśmiałość. Uczniowie starali się być pomocni, podpowiadając i zachęcając przedszkolaków do udziału w zajęciach.

Następnie odbyły się wspólne zabawy, podczas których dzieci śpiewały piosenki i uczyły się orientacji w schemacie ciała. Była to doskonała okazja do nawiązania kontaktu i poznania się nawzajem.

Zakończenie spotkania było pełne uścisków i obietnic kolejnych wizyt.

To doświadczenie nie tylko zacieśniło więzi między dziećmi różnych grup wiekowych, ale także dostarczyło im wspólnych chwil radości i nauki. Takie spotkania przyczyniają się do budowania pozytywnego środowiska edukacyjnego i wzmacniają więzi społeczne w szkole.