W środę 4 października w ramach Światowego Dnia Muzyki grupa II gościła muzykującą rodzinę Państwa Górków, a prywatnie rodziców i braci Mikołaja, którzy są członkami Spycimierskiej Orkiestry Dętej.

Zdjęcia z Dnia Muzyki w grupie II

Film z Dnia Muzyki w grupie II

Pani Agata wprowadziła dzieci w świat muzyki i instrumentów. Poznały one między innymi: saksofon, na którym gra p. Agata i Szymon, tenor, na nim gra p. Dominik i trąbkę, na której gra Dawid. Dzieci poznały budowę instrumentów, sposób ich składania i rozkładania. Dużym zainteresowaniem cieszyła się samodzielna próba wydobycia dźwięku z poszczególnych instrumentów. Pani Agata już wychwyciła osoby, które może w przyszłości dołączą do orkiestry. Na zakończenie spotkania przedszkolaki miały możliwość wysłuchania utworu w ich wykonaniu. Bardzo dziękujemy za ten miły czas!