W pierwszych dniach grudnia w grupie maluszków zrealizowany został projekt edukacyjny   pt. ,,Tradycje mikołajkowe w Polsce”. Celem projektu było zapoznanie dzieci z postacią Świętego Mikołaja, ze zwyczajem obdarowywania dzieci prezentami oraz tradycjami mikołajkowymi obchodzonymi w naszym kraju.

Zdjęcia z projektu edukacyjnego w grupie I

6 grudnia to jeden z tych dni w roku, na które z niecierpliwością czekają przede wszystkim dzieci. Zgodnie z tradycją właśnie wtedy najmłodsi otrzymują pierwsze świąteczne prezenty, ale to nie jest jedyna, a jedna z wielu tradycji mikołajkowych w Polsce. Dlatego też najmłodsze przedszkolaki dowiedziały się poprzez cykl przeprowadzonych zajęć skąd się wzięły Mikołajki. Dzieci oglądały filmy edukacyjne, słuchały opowieści o zwyczaju i sposobie obdarowywania prezentami dzieci przez Mikołaja, śpiewały piosenki, wykonały kartki świąteczne. Wcześniej pisały list do Mikołaja, który następnie wkładały do kopert i wrzucały do przygotowanej skrzynki, by następnie przekazać na pocztę. W dniu 6 grudnia przedszkolaki brały udział w konkursach i zabawach związanych z Mikołajem, wysłuchały treści listu od  Mikołaja skierowanego do milusińskich. W tym dniu  dzieci odwiedził długo oczekiwany gość – święty Mikołaj. Niestety nie mógł do nas wejść do sali, bo był przeziębiony i worek z prezentami podał dzieciom przez okno. Mikołajki stały  się doskonałą okazją do okazywania sobie pozytywnych uczuć. Dziękujemy Mikołajowi i obiecujemy, że dotrzymamy słowa – będziemy słuchać rodziców i pań w przedszkolu, zgodnie się bawić i pomagać sobie wzajemnie. Kochany Mikołaju! – czekamy na Ciebie i zapraszamy do nas w przyszłym roku.