W ciągu ostatniego miesiąca grupa III brała udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Uwaga! Elfik patrzy!”. Celem projektu było poznanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, integracja grupy przedszkolnej oraz wzmocnienie pozytywnych zachowań i relacji u dzieci.

Zdjęcia z projektu w grupie III

Pomocnik Świętego Mikołaja towarzyszył przedszkolakom od 1 do 22 grudnia 2023r. Każdego dnia elfik szykował dla dzieci psikusy albo zadania do wykonania. Na noc elfik powracał do Mikołaja i tam opowiadał mu o dobrych uczynków przedszkolaków. Ale to nie wszystko. Każdego dnia elfik podrzucał do skrzynki pozytywne wzmocnienie zachowań dzieci. Dzięki projektowi „Uwaga Elfik patrzy!”, dzieci uczyły się odpowiedzialności i szacunku dla innych. Ponadto rozwijały wyobraźnię i kreatywność dzięki tajemniczej przyjaźni z elfikiem.  Elfik stał się niemalże członkiem grupy przedszkolnej, a jego obecność wywoływała uśmiech na twarzach przedszkolaków. Przyjaciel z bieguna północnego pomógł dzieciom stworzyć wspomnienia związane z oczekiwaniem na Święta i w innowacyjny sposób przekazał wartości i tradycje świąteczne.