6 listopada w naszej szkole obchodziliśmy jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Zdjęcia z Dnia Postaci z Bajek

Była to dobra okazja by wspólnie z dziećmi sięgnąć po ulubione bajki i nie tylko. Uczniowie z młodszych klas mieli okazję wcielić się w postać książkowego bohatera. Biblioteka szkolna przy współpracy z Samorządem Uczniowskim zorganizowała na szkolnym korytarzu wystawkę najbardziej poczytnych bajek i baśni literatury światowej. Ważnym punktem tego święta było głośne czytanie bajki o Czerwonym Kapturku, w którym uczestniczyła klasa 1a wraz z wychowawczynią. Podczas spotkania w bibliotece, dzieci otrzymały kolorowanki do samodzielnego pokolorowania w domu. Następnie  wzięły udział w balu postaci z bajek, uwieńczonym konkursem na najciekawsze przebranie. Zwycięzcy otrzymali kolorowe dyplomy i zakładki do książek. Ten szczególny dzień pozostanie na długo zapamiętany przez dzieci, które dobrze się bawiły a zarazem odkrywały tajemniczy świat bajek. Miejmy nadzieję, że był to duży krok  w rozwoju czytelnictwa i popularyzacji bajek wśród dzieci.