26 września obchodzimy co roku Europejski Dzień Języków Obcych. W naszej szkole uczniowie przygotowywali się już do niego od kilku dni. Dziś w dniu święta języków mogliśmy podziwiać efekty pracy wszystkich uczniów zarówno tych dużych, jak  i tych malutkich.

Zdjęcia z Europejskiego Dnia Języków Obcych 2023

Klasa 1 i 2 na zajęciach języka angielskiego poznawała flagi krajów z całego świata oraz nazwy krajów w języku angielskim. Chłopcy interesujący się piłką nożną i klubami sportowymi znają  bardzo dużo krajów i ich flagi. W klasie 2b Wiktor Graczyk, Marcel Białek i Mateusz Antoniak wykazali się taką wiedzą, a Piotr Łączny z klasy 1b pokonał wszystkich i został mistrzem i znawcą flag i krajów z całego świata. Uczniowie klas 1-3 przygotowali plakaty przedstawiające flagi, a uczniowie klas 4-7 prezentowali wybrane przez siebie kraje i ciekawostki o nich - Irlandia, Niemcy, Kanada, USA - to tylko niektóre z krajów zaprezentowanych przez starsze klasy. Dzięki prezentacjom multimedialnym przygotowanym  przez uczniów klasy 8a i 8b mogliśmy podczas długich przerw odkrywać i poznawać ciekawostki kulturalne, regionalne, historyczne i geograficzne .....i...... Wszystkim uczniom dziękujemy za przygotowanie dekoracji na święto języków obcych oraz wspólną zabawę w dniu dzisiejszym. Życzymy wam wielu wrażeń i spotkań z kulturą krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych, rozwijania swoich umiejętności językowych, swobodnego komunikowania się w językach na całym świecie. Niech stoi on przed wami otworem bez żadnych granic i ograniczeń.  Podróżujcie, poznawajcie, odkrywajcie. Good luck!  Viel Glück!