25 października 2023 r. uczniowie klasy I B uczestniczyli w jesiennych warsztatach „Idzie jesień, dynię niesie…” zorganizowanych w Zagrodzie Edukacyjnej Olszówka.

Zdjecia klasy I b z Zagrody Edukacyjnej Olszówka

Warsztaty rozpoczęły się od poznania mieszkańców zagrody. Dzieci miały okazję nakarmić i kozy, króliki, papugę oraz kotki. Następnie wspólnie obierały warzywa uprawiane w gospodarstwie, aby przygotować zdrową zupę dyniową, która wszystkim bardzo smakowała. Zabawy i gry na świeżym powietrzu sprawiły, że wszyscy z apetytem zjedli nie tylko zupę, ale również ziemniaki w „mundurkach” oraz ciepły, świeżo upieczony chleb z masłem lub miodem. Warsztaty okazały się wspaniałą formą spędzania czasu. Dzieci wróciły do szkoły pełne wrażeń oraz bogatsze o nowe doświadczenia. Każdy uczestnik warsztatów zabrał ze sobą samodzielnie przygotowaną surówkę z dodatkiem świeżych ziół w pięknie udekorowanych słoiczkach oraz jesienną dekorację, która ozdobiła naszą klasę.