W ubiegłym roku szkolnym rozpoczęliśmy projekt "Laboratoria Przyszłości", który wprowadził innowacyjne pomysły na ciekawe lekcje z wykorzystaniem zakupionych pomocy dydaktycznych. Zyskał uznanie społeczności szkolnej i stał się centrum kreatywności, eksperymentów i innowacji.

Obecnie projekt ten nie tylko utrzymuje swoją dynamikę, ale także wprowadza nowe elementy, dodatkowo rozwijając potencjał uczniów, inspirując do samodzielnego odkrywania i rozwiązywania problemów. Stosowany sprzęt umożliwia zdobywanie wiedzy i rozwijanie umiejętności praktycznych na wielu przedmiotach i zajęciach pozalekcyjnych.

Zakupione pomoce dydaktyczne są wykorzystywane w różnych klasach i zajęciach. Na lekcjach techniki dla uczniów klas V, przybory krawieckie posłużyły do tworzenia różnorodnych prac, w tym projektów ubrań na specjalne okazje oraz do szycia pokrowców na telefony.

W klasach VI skupiliśmy się na bezpiecznej obsłudze różnych urządzeń AGD, takich jak blendery, roboty kuchenne, miksery, żelazka. Pistolety do klejenia na gorąco, zestawy „Kreativ Box” zostały wykorzystane do przygotowania prac na „Charytatywny Kiermasz Mikołajkowy”.

Natomiast na lekcjach informatyki w klasach VI i VII doskonaliliśmy umiejętności programowania w Scratchu, używając Photonów.

Nabyte w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” pomoce dydaktyczne znajdują również zastosowanie podczas zajęć z robotyki, które prowadzimy z najmłodszymi uczniami. Klocki SkriKity stały się ulubionym zestawem konstrukcyjnym, umożliwiając dzieciom budowanie własnych konstrukcji, jednocześnie rozwijając koncentrację, organizację miejsca pracy oraz zdolności planowania i stosowania różnorodnych połączeń w praktyce.

Niezwykle istotnym elementem „Laboratoriów Przyszłości” jest technologia druku 3D. Pozwala ona na szybkie tworzenie realistycznych modeli, które z sukcesem wykorzystaliśmy w tematycznych zadaniach świątecznych. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się procesowi drukowania, a następnie wydrukowane elementy użyli do ozdabiania własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych.

Ciekawe lekcje i inne szkolne wydarzenia takie jak apele czy wycieczki, dokumentowaliśmy za pomocą fotografii i filmów, wykorzystując zakupiony sprzętu.

Zapraszamy do obejrzenia tych materiałów na szkolnej stronie internetowej.