Projekt czytelniczy ,,Spotkanie z Karolcią” realizowany był w klasach trzecich na przełomie listopada i grudnia. Jego celem było propagowanie czytelnictwa, zachęcanie dzieci do częstego sięgania po wartościowe dzieła literatury polskiej i światowej  oraz rozwijanie twórczości literackiej i plastycznej.

Zdjęcia z projektu czytelniczego w III a i III b

#nprcz20 (Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025)

W oparciu o książkę Marii Kruger pt. ,,Karolcia” i przy wykorzystaniu metod aktywizujących, uczniowie klasy III a przygotowali ,,Lekturę na wieszaku”. Z kolei klasa III b zorganizowała spotkanie czytelnicze dla klasy II b, w trakcie którego uczniowie zaprezentowali fragmenty lektury młodszym kolegom i zachęcili do rozwijania zamiłowania słowem pisanym.

Podsumowaniem projektu czytelniczego był konkurs plastyczny na projekt okładki do lektury ,,Karolcia”. Jury nagrodziło najciekawsze prace, uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki, a wszyscy biorący udział w konkursie - słodkie upominki :)