We wtorek 12 września klasy ósme naszej szkoły miały niezwykłą okazję uczestniczyć w wyjątkowym kinowym wydarzeniu. Uczniowie wraz z wychowawczyniami -  p. Anią Marczyńską i p. Anetą Łysiak, udali się do kina, aby obejrzeć film "Raport Pileckiego". Była to ważna lekcja historii i patriotyzmu.

Zdjęcia z wycieczki do kina

Film "Raport Pileckiego" to opowieść o jednym z największych bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego, Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Historia jego odwagi, poświęcenia i heroicznej misji w Auschwitz-Birkenau jest nie tylko wzruszająca, ale także inspirująca dla wszystkich Polaków. To historia człowieka, który z własnej woli trafił do obozu koncentracyjnego, aby zbierać informacje o okrucieństwach nazistów i przekazywać je na Zachód. Jego relacje stały się jednym z najważniejszych źródeł wiedzy o Holocauście. Dla uczniów klasy ósmej, którzy uczą się historii Polski i II wojny światowej, ta wizyta była wyjątkową okazją do lepszego zrozumienia tamtych czasów i pojęcia heroizmu. Film ukazał im, że nawet w najtrudniejszych warunkach można zachować godność i walczyć o swoje przekonania. To ważne przesłanie, zwłaszcza dla młodego pokolenia.

Podczas seansu, uczniowie byli nie tylko cicho i skupieni, ale także żywo reagowali na to, co działo się na ekranie. Wiele razy można było usłyszeć wzruszone westchnienia i ciche komentarze. To dowód na to, że film "Raport Pileckiego" poruszył serca młodych widzów i skłonił ich do refleksji. Wizyta w kinie na filmie "Raport Pileckiego" była edukacyjnym doświadczeniem, które na pewno pozostanie w pamięci uczniów przez długi czas. To historia, która przypomina nam o naszych korzeniach i o wartościach, jakie kierowały ludźmi w najcięższych chwilach naszej historii. Rotmistrz Witold Pilecki to bohater, którego warto znać i którego przykład warto naśladować.

Po seansie uczniowie udali się do Pizzerii Impresso, gdzie integrowali się przy smacznych pizzach z wyjątkowo dużą ilością sera (mniam…), rozmawiając, grając w bilard i cymbergaja.