Nasza szkoła uzyskała wsparcie finansowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Z dostępnych środków na realizację działań promujących czytelnictwo możliwe było zorganizowanie spotkania autorskiego.

Zdjęcia ze spotkania z pisarką Katarzyną Keller

To niecodzienne wydarzenie miało miejsce 30 października. Swoją obecnością zaszczyciła nas poczytna autorka literatury dziecięcej Katarzyna Keller. Pisarka od wielu lat zajmuje się literaturą dla dzieci. Jest autorką między innymi takich książek jak: „Fajna ferajna”, „Antykwariat dobrych życzeń” czy „Paka z domku na drzewie”.

Spotkanie autorskie, które odbyło się na sali gimnastycznej, zgromadziło młodą widownię czytelników. Byli to najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas I-III pod opieką wychowawców. Podczas spotkania autorskiego dzieci miały możliwość poznania tajników pracy pisarskiej, podjęły próby tworzenia własnej książki, dowiedziały się, jak wykonać ilustracje kiedy nie umie się rysować oraz jak ważna w naszym życiu jest wyobraźnia. Mogły też zadawać pytania, na które autorka chętnie odpowiadała, chodząc po sali wśród uczniów.

Podczas tego spotkania miało również miejsce wręczenie nagród za udział w konkursach plastyczno-czytelniczych. Nagrodami były książki naszego gościa pani Katarzyny Keller, które autorka wręczała osobiście każdemu uczniowi. Na zakończenie przyszedł czas na podpisywanie przez autorkę wcześniej zakupionych przez dzieci książek. Pisarka składała autografy wraz z dedykacją dla czytelnika. Poza tym uczniowie mogli liczyć na wspólne zdjęcia.

Spotkanie przebiegło w przyjemnej atmosferze. Wisława Szymborska mawiała, że czytanie to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzie wymyślili. Miejmy nadzieję, że to wyjątkowe doświadczenie jakim było zetknięcie się z osobą, która napisała książkę zainspiruje dzieci do czytania.