W grudniu uczniowie klas szóstych pracowali z lekturą „Ania z Zielonego Wzgórza”. Podsumowaniem lekcji była realizacja projektu, w którym szóstoklasiści wcielili się w rolę redaktorów przygotowujących wydanie specjalne gazety „Głos Avonlea”.

Poniższe zdjęcia zostały wykonane aparatem zakupionym w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości

#nprcz20 (Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025)

Zdjęcia z projektu edukacyjnego w klasach szóstych

W gazecie znalazły się wiadomości na temat głównej bohaterki, informacje dotyczące wydarzeń związanych  z treścią książki, m.in. z broszką, sokiem, zielonymi włosami, kroplami walerianowymi, łódką i tabliczką. Pojawiły się różne formy wypowiedzi:  wywiad, ogłoszenie, zaproszenie oraz krzyżówki i rebusy. Uczniowie rozplanowali zadania oraz stworzyli plan gazety i w ten sposób powstały ciekawe prace. Szóstoklasiści uczyli się również umiejętności pracy w grupie, planowania działań i radzenia sobie z trudnościami. Celem projektu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, informatycznych i dziennikarskich.