W dniu 26 września 2023 r. przeprowadzone zostały w naszej szkole wybory do prezydium Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie, której kandydaci prezentowali swoje programy.

Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie szkoły. W głosowaniu wzięło udział 249 uczniów wybierających swoich przedstawicieli spośród 21 kandydatów. Wśród wszystkich głosów oddanych 6 było nieważnych. Komisja wyborcza w składzie: Antonina Pietrzak, Natalia Matczak, Martyna Potasińska oraz opiekun SU: Edyta Kuźnicka, czuwały nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonały obliczeń głosów.

Zgodnie z Regulaminem w skład prezydium Samorządu Uczniowskiego weszły trzy osoby o największej liczbie głosów, z następującym przydziałem czynności w roku szkolnym 2023/2024:
Bartosz Spychalski z kl. VII B – 50 głosów – PRZEWODNICZĄCY
Zofia Kujawa z kl. III A – 35 głosów – ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO
Bartosz Karbowy  z kl. VIII B – 14 głosów – SKARBNIK

W związku z uzyskaniem tej samej liczby głosów przez troje uczniów na spotkaniu SU została podjęta decyzja o włączenie dwóch uczennic do Prezydium Samorządu Uczniowskiego:
Amelia Łukasik z kl. IV A – 14 głosów – CZŁONEK
Liliana Leske z kl. II B – 14 głosów – CZŁONEK

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!