W piątek, 1 grudnia uczniowie klas pierwszych i drugich oraz cztery uczennice z klasy 3a wraz z opiekunami odwiedzili  Skansen Bicz, który zimą przemienia się w czarującą Wioskę Świętego Mikołaja.

Zdjęcia z wizyty w wiosce św. Mikołaja

Film 1 z wizyty w wiosce św. Mikołaja

Film 2 z wizyty w wiosce św. Mikołaja

Po przybyciu na miejsce wszyscy uczestnicy wycieczki posłusznie podążyli za Elfami „mieszkającymi” w Wiosce. Pomocnicy Św. Mikołaja zaprosili uczniów i uczennice do tworzenia świątecznych listów, wspólnego tańca i obejrzenia wnętrza chaty Mikołaja. Bez wątpienia najbardziej oczekiwanym przez wszystkim momentem było spotkanie ze Św. Mikołajem i wspólne zdjęcia. Dzieci przeżyły także przygodę kulinarną, podczas której razem z pomocnikami Świętego Mikołaja wypiekały swoje świąteczne pierniczki. Każdy uczestnik otrzymał zimową herbatę i pierniki, które własnoręcznie wykonał. Wizyta w Skansenie pozwoliła poczuć magiczną atmosferę świąt, zapewniła moc atrakcji oraz pozostawiła wiele wspomnień.