W środę, 17 stycznia, w turkowskim liceum odbyła się Gala podsumowująca Współzawodnictwo Sportowe Szkół Powiatu Tureckiego za rok 2022/2023. Od lat nasza szkoła w sportowej rywalizacji zajmuje czołowe miejsca w powiecie, dlatego i w tym roku nie mogło nas tam zabraknąć. Krótko mówiąc, uczniowie i nauczyciele wychowania fizycznego przyzwyczaili nas do sportowych sukcesów.

Zdjęcia z Podsumowania Współzawodnictwa Sportowego

Dla przypomnienia, w minionym roku szkolnym dzieci z klas I-VI zajęły III miejsce w województwie a młodzież z klas VII i VIII – I miejsce w województwie w rywalizacji o najbardziej usportowioną szkołę w Wielkopolsce. Sukcesy te w naturalny sposób przeniosły się na sukcesy w powiecie. I tak we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Powiatu Tureckiego za rok 2022/2023, zarówno w klasyfikacji Igrzysk Dzieci - kategoria „duże”, jak i w klasyfikacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej – kategoria „duże” Zespół Szkół w Przykonie zajął pierwsze miejsca.

Gratulujemy uczniom naszej szkoły i nauczycielom wychowania fizycznego: p. Rafałowi Łukasikowi, p. Jakubowi Płóciennikowi, p. Tomaszowi Sobczakowi, p. Sławomirowi Kolińskiemu, p. Adamowi Ćwiekowi.

Poniżej przedstawiamy punktację w kategorii współzawodnictwa szkół podstawowych – Igrzyska Dzieci.

Klasyfikacja Igrzysk Dzieci- kategoria „małe”:
I miejsce: SP Sarbice
II miejsce: SP Koźmin
III miejsce: SP Tokary Pierwsze

Klasyfikacja Igrzysk Dzieci- kategoria „duże”:
I miejsce: ZP Przykona
II miejsce: ZS-P Słodków
III miejsce: SP Malanów

Przedstawiamy teraz punktację w kategorii współzawodnictwa szkół podstawowych i 3 klas gimnazjów – Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

Klasyfikacja Igrzysk Młodzieży Szkolnej – kategoria „małe”.
I miejsce: SP Galew
II miejsce: SP Koźmin
III miejsce: SP Miłaczew

Klasyfikacja Igrzysk Młodzieży Szkolnej – kategoria „duże”.
I miejsce: SP Przykona
II miejsce: SP Malanów
III miejsce: SP 4 Turek

Punktacja w kategorii współzawodnictwa szkół ponadpodstawowych – Licealiada:
I miejsce: I LO w Turku
II miejsce: ZST w Turku