Corocznie w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia.

Zdjęcia z obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia

W okresie od 13 do 16 listopada uczniowie klas I-IV uczestniczyli w zajęciach propagujących życie w środowisku bez nikotyny i jej pochodnych. W działania o charakterze edukacyjno – informacyjnym włączyła się także świetlica szkolna. Dzięki wytężonej pracy uczniów i zaangażowaniu nauczycieli powstały gazetki, ulotki, komiksy, plakaty i hasła nawołujące do walki z nałogiem.

W czwartek, 16 listopada, w ramach podsumowania akcji nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej wraz z uczniami zorganizowali happening pod hasłem: ,,Planuję długie życie…”. Jego celem było zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na szkodliwość palenia oraz zachęcanie do zmiany zachowań na te, które są korzystne dla zdrowia.

Zapraszamy do obejrzenia dokumentacji fotograficznej :)