Zdjęcia z wręczenia stypendiów

20 marca w Zespole Szkół w Przykonie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów naukowych i sportowych za I okres roku szkolnego 2023/2024. W tym roku stypendia za wysokie wyniki w nauce otrzymało 51 uczniów, natomiast stypendia za osiągnięcia sportowe – 40 uczniów.

Lista stypendiów w Zespole Szkół w Przykonie (pdf)

W kameralnym spotkaniu wzięli udział nagrodzeni uczniowie, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz zaproszeni goście: p. Mirosław Broniszewski – Wójt Gminy Przykona, p. Maksymilian Majchrzak – Przewodniczący Rady Gminy Przykona, p. Łukasz Sadłowski – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Przykona, ksiądz Grzegorz Ograbisz – proboszcz Parafii Psary, p. Magdalena Leske – przewodnicząca Rady Rodziców szkoły podstawowej.

Uroczystość była okazją do zaprezentowania dorobku kół artystycznych – muzycznego, plastycznego i teatralnego. Na szkolnej scenie wystąpili: grupa teatralna DEBIUT JUNIOR, która zaprezentowała swój premierowy spektakl „Krokus-Pokus” oraz zespół wokalny, który brawurowo wykonał piosenkę „Całkiem nowa bajka”. Uczestnicy spotkania mogli też obejrzeć interesującą wystawę prac plastycznych.

Gratulacje stypendystom i występujących złożyli p. J. Woźniak-Skopińska – dyrektor Zespołu Szkół w Przykonie oraz p. M. Broniszewski – Wójt Gminy Przykona.