W dniu 8 października grupa III wybrała się do Nadleśnictwa Turek na zajęcia edukacyjne przeprowadzone przez panią leśnik Annę Cichą.

Zdjęcia z wycieczki

Celem wycieczki było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las, zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą, wsadzenie drzewa oraz poznanie pracy leśnika. Spotkanie z panią leśnik rozpoczęło się od opowieści o ptakach mieszkających w środowisku leśnym. Następnie przedszkolaki miały możliwość z bliska zobaczyć eksponaty zwierząt mieszczące się w sali edukacyjnej oraz mogli zobaczyć pióra sowy i orła bielika, kły dzika czy poroże jelenia. Duże wrażenie zrobiła na dzieciach tablica interaktywna z odgłosami ptaków i zwierząt leśnych. Następnie pani Anna zabrała dzieci do pobliskiego lasu na spacer. Opowiedziała o środowisku leśnym, rodzajach drzew, roślin i zwierzętach żyjących w lesie oraz przybliżyła pracę leśnika. Ponadto przedszkolaki utrwaliły zasady właściwego zachowania się w lesie. Tego dnia z okazji Międzynarodowego Dnia Drzewa, które przypada 10 października, przedszkolaki wsadziły sadzonkę jarzębiny.
Dzięki temu dzieci oprócz tego, że nauczyły się sadzić młode drzewko, poznały również znaczenie przyrody, zarówno dla środowiska, jak i dla zdrowia. Lasy zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt, ponadto dostarczają najbardziej ekologicznego surowca, jakim jest drewno. Przedszkolaki spędziły czas na świeżym powietrzu w otoczeniu malowniczej przyrody leśnej i mają swoje drzewko, do którego mogą wracać i sprawdzić jak szybko rośnie.
Dziękujemy pani Annie Cichej za ciekawie przekazane informacje dotyczące natury.