Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to znakomita okazja do zabawy dla wszystkich przedszkolaków. W grupie III obchodziliśmy to święto w piątek 20 września.

Zdjęcia z Dnia Przedszkolaka w grupie III

Ten dzień rozpoczął się od rozmowy na temat celu obchodów tego szczególnego dnia. Dzieci miały okazję wypowiedzieć się na temat swoich ulubionych zajęć w przedszkolu, z kim najczęściej się bawią oraz co chciałyby dodatkowo robić w przedszkolu. Następnie przedszkolaki nauczyły się okrzyku z okazji Dnia Przedszkolaka, który dodawał entuzjazmu i energii do dalszej zabawy. Kolejną atrakcją były tańce i zabawy z balonami przy ulubionej muzyce przedszkolaków. Wśród zabaw znalazł się taniec „przyklejaniec” oraz „pociąg z balonami”. Nie zabrakło również zabaw sportowych, takich jak skoki w workach i zbieranie balonów, które wywołały dużo śmiechu i radości.

W przerwie między kolejnymi atrakcjami dzieci mogły odpocząć i skosztować zdrowych i słodkich smakołyków, przygotowanych przez rodziców. W tym czasie do grupy zawitała także pani Janina Zasiadczyk, która złożyła dzieciom życzenia i poczęstowała je słodyczami.

Następnym punktem obchodów Dnia Przedszkolaka było wykonanie pracy plastycznej pod tytułem „Nasze serduszko” oraz wspólne zabawy z chustą animacyjną.

Na zakończenie dnia dzieci zrobiły pamiątkowe zdjęcia oraz otrzymały dyplomy i słodkie niespodzianki. Był to dzień pełen radości, który na długo zapadnie w pamięci przedszkolaków. Wszystkim dzieciom życzymy, aby zawsze mierzyły wysoko i spełniały swoje marzenia!