Grupa III przedszkolaków wybrała się na ciekawą wycieczkę do apteki „POD SKORPIONEM". Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą farmaceuty, wyglądem i wyposażeniem apteki.

Zdjęcia z wizyty w aptece

Podczas spotkania dzieci miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki nie tylko z perspektywy klienta, ale również od strony zaplecza, co wzbudziło ich dużą ciekawość. Pani Kasia z entuzjazmem opowiedziała przedszkolakom o różnych rodzajach leków, takich jak maści, krople i tabletki, które pomagają w walce z chorobami. Dzieci mogły zobaczyć, jak leki są starannie poukładane na półkach, a pani Kasia wyjaśniła, że odpowiednia segregacja jest niezbędna, aby szybko znaleźć właściwy lek.

Farmaceutka przypomniała również, jak ważne jest, aby dzieci nigdy nie bawiły się lekarstwami i że mogą je przyjmować tylko pod czujnym okiem dorosłych. Dzieci dowiedziały się również, jak dbać o zdrowie, jakie kroki podejmować w przypadku choroby oraz co to jest recepta, kto ją wystawia i jak można ją zrealizować. Pani Kasia podkreśliła, że praca farmaceuty jest bardzo odpowiedzialna i wymaga długiej edukacji.

Na zakończenie wizyty każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal, kolorowankę oraz zakreślacz. W ramach podziękowania przedszkolaki wręczyły pani Kasi laurkę, dziękując za możliwość poznania tajników pracy farmaceuty i zwiedzenia apteki. To była niezapomniana wycieczka, która na długo pozostanie w pamięci dzieci.