To był jesienny, słoneczny dzień. Na pierwszej lekcji Tropiciele z II b usłyszeli od swojej pani: „Dziś będziemy tworzyć komiksy”. Uczniowie przystąpili do pracy z wielkim zaangażowaniem. Tego dnia dzieci otrzymały w szkole banany na deser. „Już wiem!” - powiedział Mateusz. „Napiszę komiks o Bananku!”.

Zdjęcia z pracy nad komiksem

Wspólnie z kolegami Jankiem, Wojtkiem i Szymonem przez okres zimowy tworzyli kolejne części przygód Bananka. Bananek jest również bohaterem gry planszowej wykonanej przez chłopców.

Cykl lekcji na temat historii kina był kolejną inspiracją dla rodzących się filmowców. Postanowili „nakręcić” przygody Bananka. Jak to zrobili? Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Z okazji Dnia Dziecka Tropiciele otrzymali niespodziankę. Jest to pluszowy Bananek - klasowa przytulanka.

Pierwszymi widzami, którzy 5 czerwca poznali przygody Bananka są uczniowie klas pierwszych.

Twórcy przygód Bananka jednogłośnie zapewniają, że ciąg dalszy nastąpi…