Wspaniała pogoda, ekscytujące emocje i niezapomniana lekcja przyrody – tak można podsumować wycieczkę uczniów klas 1a i 2a do Zoo w Borysewie. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie na żywo z egzotycznymi zwierzętami.

Film i zdjęcia z wycieczki do ZOO

Zaraz po przybyciu, uczniowie wraz z przewodnikiem wyruszyli na niezwykłą wyprawę. Na swojej trasie mieli okazję podziwiać lwy białe, tygrysy, pumy płowe, serwale, lemury, bawoły, tapiry, zebry, antylopy, kangury, małpy, krokodyle, kakadu, żyrafy, legwany zielone, teju argentyńskie, pytona, świnie rzeczne, wielbłądy dwugarbne, pawia, kuce szetlandzkie, alpaki, wilki, czy psy Dingo.

Największą atrakcją okazała się foka Dawid, która zachwyciła swoimi akrobacjami i sztuczkami. Jej występ w porze karmienia przyciągnął uwagę wszystkich uczestników wycieczki i pozostawił niezapomniane wrażenia.

Nie mniejsze emocje wzbudziło również karmienie ptaków oraz obserwacja wodnego ptactwa i żółwi. Dla wielu dzieci było to niezwykłe przeżycie, które na długo pozostanie w ich pamięci.

Po wyczerpującym spacerze nadeszła chwila na zasłużony odpoczynek i pyszny obiad, który dostarczył wszystkim energii do dalszych przygód.

Kolejnym punktem programu był udział w zajęciach sensorycznych w salce edukacyjnej. Tam uczniowie mogli nie tylko wysłuchać ciekawostek i cennych informacji na temat zwierząt, ale także osobiście dotknąć i pogłaskać żółwie, tenreka mniejszego i szynszylę oraz inne zwierzęta.

Na zakończenie dzieci miały okazję zakupić pamiątki, które przypominały o niezwykłych chwilach spędzonych wśród zwierząt.

Wycieczka do Zoo w Borysewie była nie tylko doskonałą okazją do nauki o zwierzętach, ale również do integracji uczniów z różnych klas. Wspólne przeżywanie emocji podczas obserwacji zwierząt zbliżyło ich do siebie. Był to dzień pełen wrażeń, który na długo pozostanie w ich sercach.