10 maja w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Słodkowie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Zdjęcia z Turnieju BRD

Głównym celem turnieju jest poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez propagowanie przepisów i zasad ruchu drogowego.

W zawodach wzięli udział uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych ze szkół podstawowych naszego powiatu. Po wyrównanej rywalizacji zwyciężyły dwie drużyny z naszej szkoły w składzie:

Grupa I: Łucja Kujawińska, Gabriela Rykowska, Igor Graczyk, Kacper Suleja.
Grupa II: Filip Matusiak, Marcel Chruściński, Jan Szewczyk.

W punktacji indywidualnej w grupie I zwyciężył Kacper Suleja, który uzyskał najlepszy wynik we wszystkich konkurencjach.

Pierwsze miejsca naszych drużyn zagwarantowały udział w wojewódzkim etapie turnieju, który odbędzie się 24 maja w Śremie.

Gratulujemy zwycięskim drużynom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie.