23 maja 2024 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski im. Marii Konopnickiej skierowany do uczniów z klas I – III. Jego celem było zainteresowanie najmłodszych poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie i promowanie talentu uczniów oraz motywowanie do występów publicznych.

Zdjęcia z konkursu

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Przykonie we współpracy z Centrum Kultury Biblioteką Publiczną Gminy Przykona. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci, udział w konkursie zadeklarowało aż 30 uczniów. W repertuarze pojawiły się utwory polskich poetów z różnych okresów historycznych, np.: Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima, Ludwika Jerzego Kerna czy Doroty Gellner.

Każda klasa miała swoich reprezentantów, którzy wykazali się znajomością tekstów i umiejętnościami recytatorskimi. W oczekiwaniu na werdykt jury uczniowie zajęli się kolorowaniem plakatów nawiązujących tematycznie do twórczości Marii Konopnickiej, patronki naszej szkoły. Gotowe prace przyozdobią korytarze szkolne z okazji Dnia Patrona. Była to również okazja do wymiany doświadczeń i integracji.

W Szkolnym Konkursie Recytatorskim, nagrody otrzymali: Maja Arent, Aleksandra Wróblewska, Zuzanna Witczak, Kaja Strzelec, Lena Bartczak, Zosia Kujawa, Filip Szczegiecki. Jury wyróżniło także prezentację: Alicji Kliber, Hani Szmajdy, Elizy Chrzęściewskiej, Kacpra Boryckiego, Aleksandra Trzepacza, Wiktora Konopczyńskiego i Zuzanny Antoniak.

Serdeczne podziękowania składamy p. Ewie Banasiak, dyrektor CK BPGP, za współpracę i ufundowanie nagród w konkursie.

Dziękujemy p. Aleksandrze Sadłowskiej za pomoc w przygotowaniu plakatów. Wszystkim uczestnikom konkursu i wychowawcom dziękujemy za zaangażowanie w promowaniu kultury i literatury oraz życzymy dalszych sukcesów.