"Twoje życie jutro będzie rezultatem wyborów, których dokonujesz dzisiaj." /Joel Osteen/

Wiosna to czas, gdy dla ósmoklasistów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej świat edukacji otwiera nowe możliwości. Zbliża się moment, który przyniesie zmianę ich życia – egzamin ósmoklasisty, a następnie wybór szkoły ponadpodstawowej.

Drzwi otwarte w Zespole Szkół Technicznych w Turku
Drzwi otwarte w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich

W dniach 14, 15, 16 maja br. uczniowie zmierzą się z pierwszym ważnym egzaminem, mającym wpływ na ich przyszłość. Przygotowywali się do niego od kilku lat na lekcjach języka polskiego, języka angielskiego oraz matematyki, a także na innych przedmiotach łącząc treści interdyscyplinarne. Zorganizowane w ciągu roku egzaminy próbne, systematyczne powtórki materiału z pewnością wskazały im mocne i słabe strony.

Wybór nowej szkoły to decyzja, która wymaga rozwagi, zrozumienia własnych zainteresowań i umiejętności. "Drzwi otwarte" to wydarzenia organizowane przez szkoły ponadpodstawowe naszego powiatu: Zespół Szkół Technicznych im. Sylwestra Kaliskiego w Turku, Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich oraz I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Turku, aby przybliżyć przyszłym uczniom ofertę edukacyjną. To doskonała okazja, aby młodzież zapoznała się z placówką, poznała jej atmosferę, program nauczania, a także porozmawiała z obecnymi uczniami oraz nauczycielami. Każda szkoła ma swój unikalny program nauczania i specjalizacje. "Drzwi otwarte" pozwoliły zgłębić te kwestie, zrozumieć, czy dana placówka odpowiada zainteresowaniom i potrzebom naszego absolwenta. Młodzież mogła odczuć atmosferę panującą w placówce, a to ważne, ponieważ komfortowe środowisko może znacząco wpłynąć na efektywność nauki. Bezpośredni kontakt z obecnymi uczniami oraz nauczycielami pozwolił na uzyskanie cennych informacji na temat życia szkolnego, wymagań edukacyjnych, a także możliwości rozwoju. Uczniowie mogli porównać oferty, aby dokonać świadomego wyboru, który będzie odpowiadał ich zainteresowaniom i planom zawodowym.

Trzymamy za Was kciuki na egzaminie! Życzymy powodzenia oraz trafnych decyzji w wyborze szkoły!

Bo jak nie Wy, to kto? "Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń ...”