Zdjęcia z zakończenia roku dla klas IV-VIII

Zakończenie roku szkolnego to wyjątkowe wydarzenie, które pozostaje w pamięci na długo. Jest to czas radości, dumy i wdzięczności, ale także moment refleksji i pożegnań. To chwila, która łączy całą szkolną społeczność i jej przyjaciół oraz pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

„Nie można zatrzymać fal, ale można nauczyć się surfować” – takie hasło przyświecało nie tylko tegorocznemu zakończeniu roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Przykonie, ale i całorocznej działalności szkoły. Rok szkolny 2023/24 upłynął przykońskiej placówce na rozwijaniu pasji, kształtowaniu postawy otwartości oraz przygotowywaniu do funkcjonowania w pełnej wyzwań, nieustannie zmieniającej się współczesności.

Podczas uroczystej akademii uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Tradycyjnie zostały także wręczone stypendia za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe.

Stypendia za wyniki w nauce otrzymali:

Kesja Kurzaj, Amelia Łukasik, Amelia Dybkowska, Konstancja Fligiel, Gabriel Konpoczyński, Zofia Nowinowska, Marcel Pietrzak, Ewa Literska, Wiktor Susło, Oliwia Olszewska, Agnieszka Górska, Antonina Kuźnicka, Marcelina Zalas, Igor Iwaniak, Gabriela Rykowska, Nadia Cichomska, Lena Stefaniak, Łucja Kujawińska, Julia Jeske, Maciej Karbowy, Liliana Antoniak, Halina Purcel, Kinga Gołębowska, Nadia Kończak, Mikołaj Domowicz, Aniela Grynda, Alicja Siwek, Julia Karbowa, Jan Rajczyk, Tomasz Fabisz, Marta Włodarczyk, Dawid Kulbacki, Dawid Winkler, Lena Marek, Igor Graczyk, Alan Jurkiewicz, Kacper Suleja,  Kornelia Chrzęściewska, Kinga Kaczocha, Amelia Weber, Eliza Wdzięczna, Kinga Zagłoba, Martyna Szmigiel, Wiktoria Kiduń, Nadia Zawada, Maria Jaros, Malwina Będzichowska, Marika Białkowska, Magdalena Korzepa, Zuzanna Bamberska, Iga Robaszek, Wiktoria Iwaniak, Antonina Pietrzak, Bartosz Spychalski,  Martyna Potasińska, Marcel Chruściński, Antonina Sadłowska, Kaja Jacaszek i Weronika Czaja.

Stypendia za osiągniecia sportowe otrzymali:

Konstancja Fligiel, Zofia Nowinowska, Wiktor Susło, Oliwia Fret, Adrianna Łukasik, Lena Stefaniak, Liliana Antoniak, Nadia Cichomska, Nadia Kończak, Łucja Kujawińska, Gabriela Rykowska, Maciej Karbowy, Kajetan Suleja, Hubert Ratajczyk, Aniela Grynda, Filip Szymański, Mikołaj Domowicz, Tomasz Fabisz, Szymon Górka, Krzysztof Kamiński, Kacper Suleja, Igor Graczyk, Katarzyna Nowinowska, Zofia Janaszczyk, Kinga Kaczocha, Jakub Kaczocha, Kornelia Chrzęściewska, Amelia Malec, Tobiasz Tyczka, Szymon Gibasiewicz, Wiktor Mularek, Igor Potasiński, Antoni Stopka, Marcel Zagłoba, Aleksander Szybalski, Anna Filipczak, Marika Białkowska, Szymon Rutkowski, Joachim Rygiert, Maciej Chruściński, Maria Zawada, Bartosz Spychalski, Dawid Górka, Hanna Jaros, Martyna Potasińska, Natalia Matczak, Magdalena Korzepa, Natalia Jaśkiewicz, Franciszek Ćwikliński, Zuzanna Bamberska, Sandra Michalak, Michał Kubiak, Beata Cichomska, Sebastian Smoliński, Marcel Chruściński, Gabriela Duczmańska, Wiktor Kuder, Michał Wypiorczyk, Natalia Felisiak, Helena Rozalska, Mateusz Mintus, Bartosz Karbowy, Norbert Śmigielski oraz Igor Pietrzak.

Ponadto nagrodzono ósmoklasistów reprezentujących szkołę na arenie sportowej. Wśród wyróżnionych są wielokrotni reprezentanci szkoły, którzy w latach 2019-2024 osiągali wiele sukcesów sportowych na szczeblu powiatu, rejonu i województwa: Beata Cichomska, Helena Rozalska, Natalia Felisiak, Mateusz Mintus, Bartosz Karbowy, Michał Wypiorczyk, Sebastian Smoliński i Marcel Chruściński.

Prymusem Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Przykonie ze średnią ocen 5,67 została Kaja Jacaszek. Nagrodę dla uczennicy ufundował również Pan Michał Kołodziejczak - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Za szczególne osiągnięcia uhonorowana została również Beata Cichomska, a sponsorem stypendium była Pani Anna Majda - Radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Za działalność artystyczną nagrody otrzymali: Mateusz Mintus, Gabriela Duczmańska, Antonina Sadłowska i Kaja Jacaszek.

Nagrodzono także drużynę, która wygrała eliminacje powiatowe, wojewódzkie i reprezentowała naszą szkołę w eliminacjach ogólnopolskich 45. Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Wyróżniono również uczniów za aktywny udział w życiu kulturalnym gminy, za sukcesy w innych konkursach przedmiotowych oraz za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym.

Listy gratulacyjne dla rodziców, wyrazy uznania i podziękowania za trud włożony w wychowanie naszych absolwentów otrzymali: państwo Magdalena i Artur Chruścińscy, państwo Aleksandra i Łukasz Sadłowscy, państwo Jolanta i Piotr Duczmańscy, państwa Karolina i Piotr Prusiowie, państwo Jolanta i Remigiusz Jacaszkowie, państwo Renata i Marcin Czajowie oraz państwo Jolanta i Jakub Pietrasowie.

Na uroczystości obecni byli goście: Wójt Gminy Przykona p. Łukasz Sadłowski, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Przykona p. Tadeusz Rembas, Dyrektor Centrum Kultury Biblioteki Publicznej Gminy Przykona p. Ewa Banasiak, proboszcz parafii Psary ks. Grzegorz Ograbisz, proboszcz parafii Boleszczyn ks. Paweł Robak. Wójt Gminy Przykona podziękował dyrekcji i nauczycielom za sumienną pracę, pogratulował uczniom osiągnieć, docenił też postawę rodziców wspierających przykońską placówkę. Dyrektor Zespołu Szkół w Przykonie, p. Joanna Woźniak – Skopińska, życzyła wszystkim udanych, bezpiecznych wakacji i urlopów, redukcji stresu do minimum, braku natłoku myśli, wolniejszego tempa dnia i życzliwego zadbania o siebie.