W 2024 roku obchodom Światowego Dnia Zdrowia towarzyszyło hasło „Moje zdrowie, moje prawo”. Każdy bowiem powinien mieć prawo dostępu do usług zdrowotnych, edukacji i informacji oraz do bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania.

Zdjęcia z obchodów Światowego Dnia Zdrowia w Przedszkolu

Przedszkolaki we wszystkich grupach podczas zajęć edukacyjnych utrwalały sobie wiadomości dotyczące tego, jak należy dbać o zdrowie: zasady higieny, zdrowego trybu życia oraz właściwego odżywiania, jak ważny jest sport i ruch na świeżym powietrzu, jak ważne jest oszczędzanie wody i niemarnowanie żywności oraz dbanie o czyste powietrze. Pamiętajmy, że profilaktyka zdrowotna  to nasz sprzymierzeniec w dbałości o dłuższe życie w zdrowiu. Zdrowie to nie tylko brak chorób, to także stan równowagi fizycznej, psychicznej i społecznej. Aktywność fizyczna, sposób odżywiania, nawodnienie organizmu, umiejętność radzenia sobie ze stresem, sen, postawa proekologiczna - to wszystko wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. A jakie działania w tym zakresie podjęły dzieci z naszego Przedszkola? Zapraszamy do galerii..