Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Podczas licznych spacerów szukaliśmy oznak nowej pory roku, zakładaliśmy zielone ogródki w swoich salach, wykonywaliśmy prace plastyczne, poznaliśmy piosenki o wiosennej tematyce.

Zdjęcia z Powitania Wiosny

Powitanie wiosny w naszym Przedszkolu odbyło się 9 kwietnia 2024r. zorganizowane przez p. Katarzynę Domowicz - koordynatora do spraw zdrowia. Cała społeczność przedszkolna przebrana była w barwne wiosenne stroje. Każda grupa miała swój symbol oraz okrzyk, motywujący do rywalizacji. W ogrodzie przedszkolnym pojawiły się więc: zielone żabki, barwne motylki, żółte pszczółki, czerwone biedronki, biało-czerwono-czarne bociany i niebieskie ważki. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która uroczyście powitała wszystkich, a także przypomniała dzieciom, jak ważne dla zdrowia jest zdrowe odżywianie oraz ruch na świeżym powietrzu. Powitanie Wiosny obchodziliśmy także jako Światowy Dzień Zdrowia. Do naszych poczynań sportowych przygotował nas Pan Adam Ćwiek – nauczyciel wychowania fizycznego w naszym Zespole Szkół, a zarazem trener personalny, który przeprowadził z nami rozgrzewkę. Przygotowani do ćwiczeń rozpoczęliśmy nasze sportowe zmagania. Czekał na nas tor przeszkód i choć był trochę trudny, a różnorodność zadań ogromna, to nasze dzieci poradziły sobie z nim jak prawdziwi sportowcy. Starsze grupy ścigały się w szybkości pokonania przeszkód, a młodsze grupy, próbowały jak najdokładniej wykonać każde zadanie. Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie zatańczyliśmy taniec do piosenki ,,Ciu, ciu ła’’ oraz zmierzyliśmy swoje siły przeciągając linę. W salach przedszkolnych czekała na nas sałatka owocowa, przygotowana przez Panie kucharki, która smakowała wyśmienicie. Po długich zmaganiach sportowych Przedszkolaki wróciły do swoich sal zmęczone, ale i bardzo zadowolone. Za swój trud każdy otrzymał odznakę Super Sportowca.