W grupie IV 4-5 latki przeprowadzony został projekt edukacyjny pt. „Wiosna piękna i radosna…”.

Zdjęcia z projektu

Projekt łączył zajęcia przyrodnicze z zajęciami z  robotyki, dzieci miały wyjątkową okazję do eksploracji różnych dziedzin nauk. Oprócz siania rzeżuchy i nowalijek, uczestniczyły również w zajęciach z robotyki, gdzie mogły zapoznać się z technologią poprzez zabawę z robotami takimi jak Photon, Scribot czy konstrukcyjnymi klockami. To doskonałe połączenie nauki przyrodniczej z nowoczesną technologią, które stymuluje rozwój logicznego myślenia u dzieci. Ponadto, poznawanie zwyczajów związanych z pożegnaniem zimy dodatkowo wzbogaciło doświadczenie dzieci. Poprzez zabawy, opowieści i praktyczne działania, dzieci mogły zgłębiać tradycje kulturowe związane z tym okresem roku. Takie zajęcia nie tylko uczą dzieci szacunku i zrozumienia dla tradycji, ale także pomagają im lepiej zrozumieć cykle natury i zmiany pór roku. Całość projektu daje pełne spektrum doświadczeń, które rozwijają ciekawość, kreatywność i empatię dzieci.