Wielkanoc to niezwykle barwny i bogaty w tradycje czas. W dniach 18.03 – 27.03.2024r. w grupie II przeprowadzony został Projekt edukacyjny pt.,,Wielkanoc tuż, tuż..’’.

Zdjęcia z projektu

Wszystkie aktywności związane były z tematem projektu. Począwszy od edukacji matematycznej, poprzez przygotowanie do nauki czytania i pisania. Dzieci uczestniczyły w licznych obserwacjach i doświadczeniach m.in. obserwowaliśmy wzrost naszych roślin i mogliśmy utrwalić warunki niezbędne do ich wzrostu, oglądaliśmy różne jajka, wykonaliśmy różne prace plastyczne, a także kulinarne – pod okiem mam piekliśmy babeczki, szukaliśmy jajeczek, które ukrył dla nas zajączek). Poznana literatura w czasie realizacji projektu była bardzo różnorodna. Dzieci wysłuchały zarówno prozy i poezji znanych autorów- zajęcia warsztatowe w CKBP oraz podczas codziennych zajęć. Wiele z nich posłużyło do zabaw słuchowych, językowych, doskonalenia analizy i syntezy głoskowej wyrazów. Dzieci były bardzo zaangażowane w realizację projektu, zgodnie współdziałały, dobrze wywiązywały się ze swoich zadań. Widać było, że poznawanie polskich tradycji, porównywanie tych, które są kultywowane w rodzinach dzieci oraz samodzielne wykonywanie zadań sprawiało im wiele radości.