W dniu 25 kwietnia grupa III wybrała się do Nadleśnictwa Turek na zajęcia edukacyjne przeprowadzone przez panią leśnik Annę Cichą. Celem wycieczki było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las, zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą oraz poznanie pracy leśnika.

Zdjęcia z wizyty w Nadleśnictwie

Spotkanie z panią leśnik rozpoczęło się od opowieści o ptakach mieszkających w środowisku leśnym. Następnie przedszkolaki miały możliwość z bliska zobaczyć eksponaty zwierząt mieszczące się w sali edukacyjnej oraz mogli zobaczyć pióra sowy i orła bielika, kły dzika czy poroże jelenia. Duże wrażenie zrobiła na dzieciach tablica interaktywna z odgłosami ptaków i zwierząt leśnych. Kolejnym etapem naszej wycieczki był spacer leśnymi dróżkami, podczas którego przedszkolaki poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa liściaste, iglaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, miały również możliwość zobaczyć z bliska budki dla ptaków oraz dowiedziały się, na czym polega praca leśnika. Dzieci poznawały przyrodę, patrząc, dotykając i słuchając. Przedszkolaki zadawały, mnóstwo pytań chcąc, zweryfikować swoje wiadomości o lesie odpowiadając na pytania zadawane przez panią leśnik. Wędrówka zakończyła się przy „IZBIE EDUKACYJNEJ ZDROJKI”, gdzie dzieci podziękowały pani Annie Cichej za ciekawe zajęcia przyrodnicze. Zanim wróciliśmy do przedszkola, dzieci przy grillu posiliły się smaczną kiełbaską. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków. Wycieczka do lasu stała się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań dzieci oraz zasad dbania o środowisko naturalne i kształtowanie prawidłowych postaw wobec przyrody. Dodatkowo wycieczka miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu malowniczej przyrody leśnej.