26 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Eliminacjach XXIX Międzynarodowego Konkursu Recytatorskiego dla Szkół Podstawowych „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”, zorganizowanych przez Centrum Kultury Bibliotekę Publiczną Gminy Przykona.

Zdjęcia z Konkursu

W konkursie wzięli udział również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sarbicach. Zadaniem uczestników było przygotowanie interpretacji wybranego przez siebie wiersza i zadeklamowanie go przed komisją konkursową.

Recytację oceniała komisja konkursowa w składzie: Zbigniew Bartosik - inspektor ds. oświaty, kultury, sportu i rekreacji Gminy Przykona, Jacek Gajewski - dyrektor Centrum Kultury w Dobrej, Milena Cajdler – pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej we  Władysławowie oraz Ewa Banasiak - kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Przykona.

Naszą szkołę reprezentowało 38 uczniów: 14 z klas I-III i 24 z klas IV-VIII.

Nagrodzeni uczniowie to:

Kategoria klas I-III
1.    Kujawa Zofia – kl. III a

Kategoria klas IV-VIII
2.    Białkowska Marika – kl. VII a
3.    Jacaszek Kaja – kl. VIII b
4.    Rosiak Paulina – kl. VI b
5.    Suleja Kajetan – kl. V a
6.    Weber Amelia - kl. VI b

Wyróżnienia otrzymali:
1.    Witczak Zuzanna – kl. II a
2.    Bartczak Lena – kl. II c
3.    Domowicz Mikołaj – kl.V b
4.    Gajewska Wiktoria – kl. IV a
5.    Marek Lena – kl. V c
6.    Sadłowska Antonina – kl. VIII a
7.    Wdzięczna Eliza – kl. VI b

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia na Eliminacjach Rejonowych, które odbędą się 10 kwietnia o godz. 10.00 w Miejskim Domu Kultury w Turku.