Od wielu lat nasza szkoła aktywnie uczestniczy w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku przypadał 6 lutego.

Zdjęcia z Dnia Bezpiecznego Internetu

Film "Hejt"

Film "Bezpieczny internet https"

#osehero

Jest to największa światowa akcja na rzecz bezpieczeństwa młodych użytkowników Internetu. Organizatorem wydarzenia w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które zachęca szkoły do udziału w programie i promowaniu takich przedsięwzięć.

W klasach I - III przeprowadzone zostały zajęcia, podczas których omawiane były zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa online oraz promowania pozytywnego wykorzystywania komputera.

W klasach IV – VII podczas lekcji  informatyki, godzin wychowawczych oraz zajęć świetlicowych  uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach czyhających w sieci, jak się przed nimi bronić oraz jak postąpić będąc świadkiem cyberprzemocy. Omówiono także gdzie szukać pomocy, w przypadku stania się ofiarą agresji w sieci. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach i chętnie dzielili się swoją wiedzą oraz odpowiadali na zadawane pytania.

Ponadto dla uczniów klas V – VIII przeprowadzono konkurs pt. „Bezpieczna przygoda z Internetem”, którego celem było zwiększenie świadomości dotyczącej zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu, kształtowanie właściwych postaw zachowania oraz promowanie działań na rzecz zapobiegania przemocy i agresji wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

W klasach VII i VIII, przy wsparciu p. Tomasz Sobczaka – pedagoga szkolnego, zorganizowano i przeprowadzono warsztaty. Głównym tematem zajęć były dyskusje dotyczące Internetu, jego zalet oraz zagrożeń, ale przede wszystkim omówiono problem „Jak zachować się w wirtualnym świecie, aby być bezpiecznym”.

Mamy nadzieję, że dzięki corocznym działaniom podejmowanym przez naszą szkołę, uczniowie będą odpowiedzialnie korzystać z Internetu, co pozwoli uniknąć wielu niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów.