W dniu 12.04.2024 uczniowie klas 5a i 5b wzięli udział w ogólnopolskiej akcji nasadzeń drzew zorganizowanej przez Lasy Państwowe pod hasłem " SadziMY".

Zdjęcia z akcji "SadziMY" i wycieczki rowerowej

Na terenie boiska naszej szkoły posadzone zostały sosny i graby a także brzoza. Drzewa są naszym wspólnym dobrem, to one dadzą wam za kilka lat cień podczas upalnych dni, ale też schronienie ptakom oraz owadom. Bardzo prosimy o uszanowanie pracy naszych uczniów oraz leśników, którzy sadzonki wyhodowali, byśmy mogli za darmo je otrzymać i posadzić przy naszej szkole.

Po nasadzeniach uczniowie wybrali się na wycieczkę rowerową na stanicę żeglarską nad zbiornik w Przykonie. Zaobserwowaliśmy wiele różnych gatunków ptaków, między innymi mewy, trzciniaki kopciuszki, pliszki  siwe, szpaki oraz kolonię gawronów na wyspie. W ramach aktywnego wypoczynku graliśmy w piłkę siatkową i spacerowaliśmy nad zbiornikiem. Na zakończenie upiekliśmy kiełbaski i udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły. Nasi uczniowie chętnie zaangażowali się w akcję nasadzeń drzew, coraz lepiej rozpoznają też żyjące wokół nas ptaki. Mamy nadzieję, że poszanowanie dzikiej przyrody wśród najmłodszych pozwoli ocalić ją dla kolejnych pokoleń. Pamiętajmy, że bez przyrody- dziko rosnących roślin i dzikich zwierząt - nie będzie miejsca i dla nas. Te słowa kierują do Was, kochani, pani Ewelina, pani Marta, pani Edyta i pan Łukasz.

Bardzo dziękujemy pracownikom Nadleśnictwo Turek - Lasy Państwowe za przekazanie nam sadzonek w ramach akcji "SadziMY".