Realizacja innowacji pedagogicznej „Z kulturą mi do twarzy” w klasie 2a  była inspiracją do zrealizowania w marcu projektu edukacyjnego „Smocze przygody”.

Film z projektu "Smocze przygody"

Klasa zrealizowała zadanie z modułu „Kultury świata”. Uczniowie wykonali „chińskiego smoka”, była to praca konstrukcyjna z wykorzystaniem kreatywnych materiałów.
W ramach doskonalenia umiejętności czytania, uczniowie zapoznali się z serią opowiadań o sympatycznych smokach: Lotce, Ksawerym, Jacentym oraz Cyrylu, którzy podobnie jak dzieci uczą się w szkole i przeżywają wiele przygód.

Podsumowaniem projektu był wspólny wyjazd wszystkich drugoklasistów z naszej szkoły do Miejskiego Domu Kultury w Turku na spektakl muzyczny pt. „Smocza intryga” w wykonaniu aktorów Teatru Bajka z Łodzi. Przedstawienie było pouczającą opowieścią o zmaganiach z różnymi problemami i pokazało dzieciom, że warto szukać różnych rozwiązań. Kolorowa scenografia, muzyka oraz efekty specjalne przyciągały uwagę widzów.