Podsumowanie zajęć dotyczących szacunku i kultury osobistej z uczniami w klasie siódmej przynosi wiele istotnych wniosków i refleksji. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zgłębić tematykę szacunku dla siebie i innych oraz budowania pozytywnych relacji interpersonalnych.

Zdjęcia z zajęć

Najważniejsze wnioski z tych zajęć to:
- Empatia i szacunek dla innych: Przez dyskusje na temat różnorodności, uczniowie nauczyli się empatii i zrozumienia perspektyw innych osób. Zrozumieli, że szanowanie różnic kulturowych, religijnych i światopoglądowych jest fundamentem budowania harmonijnych społeczności.
- Komunikacja interpersonalna: Zajęcia pomogły uczniom rozwijać umiejętności efektywnej komunikacji, w tym wyrażania swoich myśli i uczuć w sposób konstruktywny oraz aktywne słuchanie i szacunek dla opinii innych.
- Budowanie pozytywnych relacji: Uczniowie zdobyli narzędzia do budowania zdrowych i szanujących relacji z innymi. Zrozumieli, że szacunek, zaufanie i empatia są kluczowe dla utrzymania pozytywnych więzi społecznych.

W rezultacie tych zajęć, uczniowie wyposażeni są w wiedzę i umiejętności niezbędne do kształtowania siebie jako szanujących siebie i innych jednostek oraz aktywnych członków społeczeństwa.

Aleksandra Miller - Janicka, Tomasz Sobczak