Szanowni Rodzice,
Chcielibyśmy poinformować Państwa, że w naszej szkole odbyły się spotkania z psychologiem i pedagogiem, podczas których omówione zostały standardy ochrony małoletnich. Naszym celem jest zapewnienie bezpiecznej i przyjaznej atmosfery dla wszystkich naszych uczniów.

Standardy ochrony małoletnich w Zespole Szkół w Przykonie - dokumenty

Standardy Ochrony Małoletnich to zbiór zasad, procedur i praktyk mających na celu ochronę dzieci i młodzieży przed wszelkimi formami przemocy, nadużyć czy wykorzystania.
Podczas spotkań, omówione zostały m.in. następujące tematy:
- Rozpoznawanie i reagowanie na oznaki nadużyć oraz przemocy.
- Tworzenie bezpiecznej przestrzeni dla rozmów i wyrażania emocji.
- Budowanie świadomości wśród uczniów na temat ich praw i granic osobistych.
- Wspieranie i rozwijanie umiejętności komunikacyjnych w relacjach międzyludzkich.
- Zapobieganie zachowaniom ryzykownym i promowanie zdrowego stylu życia.
Jako szkoła, pragniemy aktywnie działać na rzecz dobra i bezpieczeństwa naszych uczniów. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące omawianych tematów lub chcielibyście uzyskać więcej informacji, zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z nami.

Aleksandra Miller-Janicka (psycholog szkolny)
Tomasz Sobczak (pedagog)